KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156404
nr 1415 6404
Tord Lager
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, "Kanal med bro III". Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 65x90 cm, yttermått inklusive ram: 66x92 cm
Tord Lager, svensk bildkonstnär född 1942.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 20:10:50
1.500 kr
1.600 kr